Dyqani i mbyllur e çon njeriun nga Michigan të fitojë lotari dy milionë dollarë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dyqani i mbyllur e çon njeriun nga Michigan të fitojë lotari dy milionë dollarë

NULL NULL
19.05.2023 16:43
lotari

Një burrë nga Michigan i ShBA-së, i cili shkoi në dyqanin e tij të preferuar për të blerë bileta lotarie gërvishtëse dhe e gjeti atë të mbyllur, përfundoi duke fituar dy milionë dollarë nga një biletë e blerë nga një dyqan tjetër.

Burri 56-vjeçar u tha zyrtarëve të lotarisë se gjithmonë blinte bileta nga i njëjti shitës me pakicë, por shkoi shumë vonë në dyqan atë natë dhe e gjeti të mbyllur, kështu që shkoi te një shitës tjetër për të blerë biletën.

“Kur e gërvishta biletën dhe pashë se kisha fituar dy milionë dollarë, nuk mund ta besoja! Unë kam luajtur lotari për një kohë të gjatë, kështu që është e mahnitshme të fitosh shumë. Fitimi i këtij çmimi është vërtet që të ndryshon jetën”, tha ai.

Fituesi tha se planifikon t’i përdorë paratë e çmimit për të paguar shtëpinë e tij dhe për të ndihmuar familjen.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.