Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dybala shkëlqen në debutim

NULL NULL
08.08.2015 18:33
Nënshkrimi 40 milionë eurosh nga Palermo debutoi në fitoren e ‘Zonjës së vjetër’ ndaj Lazios, duke shënuar gol.

Paulo Dybala mezi mbante emocionet pasi hapi llogarinë tek Juventusi me golin e shënuar në Superkupë të Italisë në ndeshjen ndaj Lazios.

Klubi torinez i pati paguar Palermos 40 milionë euro për të transferuar argjentinasin, që po del të jetë transfero i qëlluar pas shkëlqimit në ndeshjen e së shtunës.

Edhe nënshkrimi tjetër i Juves, Mario Mandzukic shënoi gol në minutën e 69-të, para se Dybala të vuloste gjithçka.

“Çfarë emocioni! Të shënoj për Juventusin në debutim – është e paharrueshme”.

“Klubi ka investuar shumë në mua”.

“Do të mundohem që të shpaguaj besimin e dhënë”.

“Synojmë të fitojmë gjithçka sivjet”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.