Dy vjet nga vrasja e Oliver Ivanoviqit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dy vjet nga vrasja e Oliver Ivanoviqit

NULL NULL
16/01/2020

Sot bëhen dy vjet nga vrasja e liderit të Nismës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq në veri të Mitrovicës.

Ivanoviq ishte qëlluar me armë zjarri nga një makinë në lëvizje, para zyrës së partisë së tij.

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë në fillim të dhjetorit kundër gjashtë personave të akuzuar për përfshirje në vrasjen e tij.

Nisma Qytetare SDP njoftoi se do të shënojë përvjetorin e dytë të vrasjes së Ivanoviqit. Vitin e kaluar, lule u vendosën në vendin ku u vra dhe u mbajtën manifestime të tjera, transmeton Klan Kosova.

Një në pesë milionë njoftuan se protestën e së shtunës në Beograd Ivanoviqit, “udhëheqësit të vrarë të opozitës në Kosovë a”, gjë që e bën edhe në përvjetorin e parë të vrasjes së tij.