Dy tornado shkaktojnë dëme në Pensilvani (VIDEO)

Dy tornado shkaktojnë dëme në Pensilvani (VIDEO)

NULL NULL
2 months më parë

Të paktën pesë persona u lënduan të enjten kur një ndërtesë  u shemb pas motit të lig ajte, thanë autoritetet.

Shërbimi Kombëtar i Motit konfirmoi dy tornado që prekën Bucks County, duke bërë që degë të binin dhe mbeturinat fluturonin.

Një reshje e rrëmbyeshme përmbyti rrugë.

Courier Times i Bucks County raportoi se një nga tornadot dëmtoi një lokal të shitjeve të automjeteve dhe një park shtëpie të lëvizshme.

Drejtori i Sigurisë Publike të Policisë së Bensalem, Fred Harran u tha gazetarëve se banorët u lënduan në pishinën në autostradën Old Lincoln.

Ai tha se plagët nuk ishin “kërcënuese për jetën dhe jo kritike në natyrë”, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Pamjet e filmuara në vendin e ngjarjes treguan se një ndërtesë në Përfaqësi ishte shembur, me sirenat e urgjencës me bollëk.

Zyrtarët gjithashtu lëshuan paralajmërime të rënda të motit për New Jersey -in dhe Ohion.