Dy të vdekur dhe 427 raste pozitive me COVID-19 në Kosovës

Dy të vdekur dhe 427 raste pozitive me COVID-19 në Kosovës

NULL NULL
2 weeks më parë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se dy persona kanë vdekur si pasojë e virusit korona.

Derisa nga 5 mijë e 881 testime kanë rezultuar 427 raste pozitive me COVID-19, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa 31 persona janë shëruar dhe 2 mijë e 811 persona vazhdojnë të përballen me virusin vdekjeprurës.