Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dy të arrestuar në Shtime

NULL NULL
28.04.2015 15:29

Policia e Shtimes, në dy raste të ndara në fshatin Petrovë dhe në Shtime ka arrestuar dy persona për armëmbajtje pa leje.

Në rastin e parë në fshatin Petrovë, sot rreth orës 08:00, me urdhëresë të Gjykatës Themelore, policia ka bastisur shtëpinë e të dyshuarit: E.A. 44 vjeçar dhe gjatë kontrollit, ka gjetur një armë automatike, me një fishek , e cila është konfiskuar.

Ndërkaq, pas gjysmë ore , në Shtime është bastisur shtëpia dhe objektet përcjellëse të A.A. 46 vjeçar , i dyshuar për armëmbajtje pa leje, por në këtë rast nuk është gjetur asgjë e dyshuar.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dy të dyshuarit janë liruar ,kurse ndaj të dyshuarit, E.A. lënda është dërguar në procedurë të rregullt gjyqësore

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.