Dy raste të reja me koronavirus në Shkodër, njëri prej tyre personel mjekësor - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dy raste të reja me koronavirus në Shkodër, njëri prej tyre personel mjekësor

NULL NULL
19/04/2020

Nga 14 rastet e reja me COVID-19, 2 janë në Shkodër, njëri prej tyre është personel mjekësor dhe tjetri efektiv i FNSH.

Ndërkohë 7 raste të reja janë konfirmuar në Krujë dhe 5 në Tiranë. Ndërkohë në total numri i personave të infektuar ka shkuar në 562.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 251 raste

– Durrës 42 raste

– Lushnje 6 raste

– Elbasan 16 raste

– Fier 36 raste

– Kavajë 9 raste

– Rrogozhinë 4 raste

– Korçë 19 raste

– Vlorë 5 raste

– Shkodër 96 raste

– Lezhë 14 raste

– Berat 2 raste

– Has 13 raste

– Krujë 18 raste

-Tropojë 4 raste

– Pukë 5 raste

– Mirditë 3 raste

– Kukës 11 rast

-Mallakastër 1 raste

– Kurbin 7 raste

/Ora News.tv/