Dy raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dy raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

NULL NULL
17.05.2023 07:35

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në vend, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dy raste pozitive me COVID-19.

Sipas IKShPK-së, gjatë 24 orëve janë shëruar pesë pacientë, ndërsa numri i rasteve aktive vazhdon të jetë 16, transmeton Klankosova.tv.

Prej fillimit të pandemisë në Kosovë janë regjistruar 273 mijë e 921 raste pozitive, ndërsa janë shëruar 270 mijë e 689 pacientë, teksa kanë vdekur 3 mijë e 216 njerëz.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS