Dy përballje fantastike zhvillohen sot në Superligën e Kosovës në basketboll - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dy përballje fantastike zhvillohen sot në Superligën e Kosovës në basketboll

NULL NULL
18.03.2023 09:59
Basketboll

Sonte do të zhvillohen dy takime interesante në kuadër të xhiros së 26-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja hapëse do të jetë ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Rahovecit, përkatësisht vendit të shtatë dhe të tetë.

Prizrenasit kanë shtatë fitore e 18 humbje, kurse Vreshtarët katër fitore e 21 humbje, por takimi për vendasit është më i rëndësishëm, pasi duan të shmangin “Play-out” dhe të hynë në “Play-out”.

Këtë synim e ka edhe Vëllaznimi që ndeshet me kampionin Golden Eagle Yllin. Kuqezinjtë numërojnë tetë fitore e 17 humbje, kurse therandasit 18 fitore e shtatë humbje.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Prince Caffe Superliga – Java 26

E shtunë

17:00 Ponte Prizreni – Rahoveci

19:00 Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli