Durrës: Shembet pallati i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit

Durrës: Shembet pallati i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit

NULL NULL
5 days më parë

Në Durrës po vazhdon shembja e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Ky pallat i dëmtuar që po shembet me mjete të rënda ndodhet në lagjen nr. 5 të qytetit bregdetar pranë stadiumit ”Niko Dovana”.

Kujtojmë se tërmeti i dy viteve më parë ka qenë një ndër më shkatërruesit në Shqipëri duke lënë shumë të vdekur dhe familje pa shtëpi.