"Duje" e Albina Kelmendit në mesin e këngëve më të klikuara të Eurovizionit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Duje” e Albina Kelmendit në mesin e këngëve më të klikuara të Eurovizionit (VIDEO)

NULL NULL
12.03.2023 13:25
Albina Kelmendi

Kënga “Duje” e Albinës dhe familjes Kelmendi është renditur në mesin e këngëve më të klikuara të festivalit evropian të këngës Eurovizion 2023.

Kjo këngë në kanalin Youtube ka arritur që t’i marrë mbi 148 mijë klikime për dy ditë.

Këngëtarja kosovare ka arritur që ta fitojë festivalin e këngës në RTSH dhe kështu do ta përfaqësojë Shqipërinë në këtë festival.

Eurovizioni do të mbahet nga data 9 maj deri më 13 maj, në Liverpool.

Mbetet të shihet se cilin vend do ta zë Albina Kelmendi.

Edicionin e kaluar fitues ishte grupi ukrainas Kalusha, me këngën Stefania.

Por, për shkak të luftës në Ukrainë, edicioni i sivjetëm do të mbahet në Angli.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.