Dueli mes Bayernit dhe Dortmundit sot në Artmotion

Dueli mes Bayernit dhe Dortmundit sot në Artmotion

NULL NULL
nga Arbon Flugaj 1 month më parë

Atraksioni kryesor nga futbolli gjerman dhe ai evropian vjen drejtpërdrejt në programet tuaja përmes platformës më të pasur sportive, Artmotion.

Dy skuadrat më të mira dhe më të suksesshme të shekullit 21 në Bundesliga, Bayerni dhe Dortmundi do të përballen me njëra-tjetrën në “Allianz Arena” në një duel për të mos u humbur që transmetohet të shtunën me fillim nga ora 18:00 në ArtSport 1.

Bayerni që mbanë pozitën e parë në tabelë edhe pas plot 23 ndeshjeve, do të synojë fitoren e radhës në duelin kundër Dortmundit për të vazhduar e qetë në krye të tabelës, nga ana tjetër Dortmundi përveç se t’i prishë punë bavarezëve për titull do të kërkojë pikët edhe përshkak se ka mbetur paksa mbrapa në luftë për katër pozitat e para në tabelë.

Pavard, Tolisso dhe Costa janë mungesat e sigurta tek skuadra e drejtuar nga Hans – Dieter Flick, teksa në anën tjetër Dortmundit të Edin Terziç i mungojë Akanji, Guerreiro, Ëitsel dhe Dahoud.

Bayern, 11-shja e mundshme startuese:

Neuer- Davies, Sule, Alaba, Sarr – Kimmich, Goretzka, Sane, Gnabry, Muller – Leëandoëski 

Dortmund, 11-shja e mundshme startuese:

Burki – Hummels, Can, Schultz, Meunier – Delaney, Bellingham, Reus – Hazard, Sancho, Haaland