“Dua që njerëzit të shkruajnë këngë më të mira” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Dua që njerëzit të shkruajnë këngë më të mira”

NULL NULL
12/04/2018

Sir Elton John dëshiron që njerëzit të shkruajnë këngë më të mira, transmeton Klan Kosova.

71-vjeçari i cili në fillim të këtij viti njoftoi se po tërhiqej nga turnetë, në një intervistë për BBC Radio 5 tha se ata “që shkruajnë këngë reale do të kenë të ardhme madhështore”

“Dua vetëm që njerëzit të shkruajnë këngë më të mirë”.

“Artistët e vërtetë po e bëjnë gjënë e duhur sepse dalin dhe këndojnë live por ata nuk shihen shumë në rrjetet sociale”.

“Kur i dëgjoni këngët e viteve ’50, ’60, ’70, ato janë këngë”, tha John.