Dua Lipa i bashkohet Vasfije Krasniqit në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale

Dua Lipa i bashkohet Vasfije Krasniqit në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale

NULL NULL
1 month më parë

Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, i është bashkuar Vasfije Krasniqit, në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale.

Përmes një postimi në Instastory, Lipa u ka bërë thirrje ndjekësve të saj të jenë pjesë e marshit që do të organizohet në New York, njofton Klankosova.tv.

Nismës së deputetes Krasniqi i janë bashkuar edhe kolegët e saj në Kuvendin e Kosovës.

Krasniqi në seancën e djeshme plenare ka mbajtur në dorë një fletë me mbishkrimin “Ralllyforherjustice”, iniciativë kjo që kërkon drejtësi për dhunimet seksuale gjatë luftërave në Kosovë, Bosnje e Hercegovinë dhe Kroaci.

Deputetët i bashkohen Vasfije Krasniqit në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale