Dreri thyen xhamin dhe futet në mishtore (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dreri thyen xhamin dhe futet në mishtore (VIDEO)

NULL NULL
10.01.2023 17:26

Kamerat e sigurisë kapën pamjet brenda një mishtoreje në Minesota të ShBA-së kur një dre u përplas me derën e përparme të xhamit dhe vrapoi nëpër lokal.

Melissa Evans, pronare e dyqanit She Said Butcher në Moorhead, tha se ajo dhe vajza e saj ishin në një dhomë të pasme të dyqanit kur dreri u përplas me derën e xhamit.

Evans postoi një video në faqen e biznesit të Facebook ku e shfaq kafshën duke vrapuar egërsisht. Dreri hapi një vrimë në një mur dhe rrëzoi disa bimë përpara se të dilte nga dera e thyer.

“Kjo ishte vërtet një sprovë dhe nuk jam i sigurt se kush ishte më i frikësuar në atë kohë unë apo dreri, por ishte një përvojë mjaft e tmerrshme në përgjithësi”, thuhej në postim.

“Përveç një dere të thyer, një vrimë në mur dhe disa bimë të thyera, gjithçka tjetër doli e padëmtuar dhe jam mirënjohës, sepse mund të ishte shumë më keq, jo vetëm me dëmtime, por potencialisht mund të kishte lënduar rëndë dikë“, ka shkruar mes tjerash Evans.