Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dreri shpëtohet pas dy ditësh i ngatërruar në tela me gjemba (VIDEO)

NULL NULL
17.11.2023 15:58
dreri shpetimi

Organet e rendit në Wisconsin përdorën prerëse bulonash dhe një sharrë elektrike për të shpëtuar një dre të gjetur me brirët e tij të ngatërruar në tela me gjemba rreth një peme.

Zyra e Sherifit të Qarkut të Kolumbisë tha se ata iu përgjigjën një raportimi për një dre të madh që ishte ngatërruar në tela me gjemba për të paktën dy ditë.

“Me mbërritjen e tyre, ata vëzhguan drerin e rraskapitur, ende duke u përpjekur të çlirohej”, tha zyra e sherifit në një postim në Facebook.

Aty u përdorën prerëse bulonash dhe sharrë elektrike për të prerë telat.

Pamjet e kamerës së trupit nga shpëtimi tregojnë drerin duke ikur në pyll pasi u lirua.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.