Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dreri mbetet i bllokuar brenda një shtëpie për dy orë (VIDEO)

NULL NULL
21.04.2023 18:09
dreri

Një dre i madh u përplas nga një dritare në një shtëpi në Victoria të Australisë dhe përfundoi i bllokuar në shtëpi me dy fëmijë për dy orë.

Alexander Hill tha se ishte në një takim pune kur fëmijët e tij filluan t’i dërgonin mesazhe se kishte një dre brenda shtëpisë së tyre në Alphington.

“Ishte një dukuri e çuditshme”, tha Hill. “Ne nuk shohim aq shumë drerë në këtë zonë dhe mendova se do të ishte më shumë Bambi dhe më pak dre i madh, por ishte një kafshë mjaft e madhe”.

Hill shtoi se dreri ka të ngjarë të jetë hutuar kur pa reflektimin e tij.

“Ne kemi dritare reflektuese, kështu që kur e pa veten mendoi se ishte kërcënuese dhe kaloi drejt e përmes xhamit”, tha ai.

Hill tha se fëmijët ishin në katin e dytë.

“Fëmijët thoshin se kishte erë shumë të keqe, ata ishin lart duke thënë se kishte erë të tmerrshme”, i tha ai Australian Broadcasting Corp, transmeton Klan Kosova.

Një rojtar mbërriti në shtëpi, por nuk kishte asnjë qetësues. Rojtari i dytë u thirr për të sjellë shigjetat qetësuese dhe shpëtuesit nga organizata Vets for Compassion shkuan gjithashtu për të ndihmuar.

Një vullnetar mbajti një derë të hapur, duke e lejuar drerin të ikte vetë.

Hill tha se dëmi në shtëpinë e tij ishte i vogël.

“Më duhej të pastroja pak xhamin dhe ka disa vrima në suva” tha Hill. “Çuditërisht, më është dashur të pastroj shumë qime”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.