“Dreqin, jam vetëm 29 vjeç”, tha Eriksen pasi i erdhi vetëdija

“Dreqin, jam vetëm 29 vjeç”, tha Eriksen pasi i erdhi vetëdija

NULL NULL
1 month më parë

Fjalët e para të Christian Eriksen pasi iu shpëtua jeta nga mjekët pas arrestit kardiak janë publikuar.

“Dreqin, unë jam vetëm 29 vjeç”, kishte thënë futbollisti, raporton Goal, transmeton Klankosova.tv.

Lojtari danez ra në fushë, në Kopenhagë të shtunën, dhe u ringjallë në fushë pas intervenimit të shpejt nga shokët dhe mjekët e tij të skuadrës.

Ai tani është në rrugën e rimëkëmbjes, pasi mbetet në spital, por karriera profesionale mbetet në pikëpyetje, përderisa ishte në gjendjen më të mirë fizike.