"Drenica 2": Selimi dënohet edhe me 8 vjet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Drenica 2”: Selimi dënohet edhe me 8 vjet

NULL NULL
27/05/2015

Gjykata Themelore e Mitrovicës e ka dhënë verdikitin për grupin “Drenica 2” duke e dënuar  Sylejman Selimin me 8 vjet burgim.

Në këtë grup janë dënuar edhe Jahir Demaku me 7 vjet burgim, Zeqir Demaku me 7 vjet burgim, Isni Thaçi me 7 vjet, Agim Demaj me 3 vjet si dhe Fadil e Nexhat Demaku me nga 3 vjet burgim.

Ndërkaq, Bashkim,Driton dhe Selman Demaj poashtu u dënuan me nga 3 vjet burgim, transmeton Klan Kosova.

Selimi, gjatë ditës është dënuar edhe me 6 vite burgim nga rasti “Drenica 1”, që në total i bie 14 vite burgim.