Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Drejtësi për Liridonën’’, edhe në Tiranë mbahet protestë për vrasjen e Liridona Ademajt

NULL NULL
03.12.2023 12:01

Pas vrasjes së Liridona Ademajt, dhjetëra qytetarë në Tiranë kanë dalë në protestë, me thirrje kundër vrasjeve të vajzave dhe grave.

Protestuesit mbanin në duar pankarta ku shkruante “Ndal femicidit”, “Denonco dhunën”, “Drejtësi për Liridonën’’, raporton Top-channel.tv, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa në Prishtinë, Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur një aksion simbolik para Gjykatës Themelore të Prishtinës para nisjes së seancës dëgjimore ndaj Naim Murselit, bashkëshortit të Liridona Ademaj, si dhe dy të dyshuarve tjerë për vrasjen e saj.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.