Dortmundi fiton ndaj Hoffenheimit dhe merr kryesimin e Bundesligas - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dortmundi fiton ndaj Hoffenheimit dhe merr kryesimin e Bundesligas

NULL NULL
25.02.2023 18:29

Borussia Dortmundi e ka mposhtur Hoffenheimin, me rezultat 1-0, për të kaluar në krye të Bundesligas.

Golin e vetëm dhe të fitores për Dortumundin e shënoi Julian Brandt, në minutën e 43’ të takimit.

Kështu Dortmundi pas fitores kalon në vendin e parë në tabelë, me tri pikë më shumë se Bayerni dhe Union Berlini, që renditen në vendin e dytë dhe të tretë.

Bayerni dhe Union Berlini do të përballen nesër, me fillim nga ora 17:30. /Klankosova.tv.

lajme të ngjashme