Dortmundi barazon ndaj Bochumit, e rrezikon titull 4 javë para fundit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dortmundi barazon ndaj Bochumit, e rrezikon titull 4 javë para fundit

NULL NULL
28.04.2023 23:12
Dortmundi

Dortmundi ka barazuar në udhëtim te Bochumi, ku ndeshja u mbyll me rezultat 1-1, duke bërë një hap shumë të gabueshëm për sa i përket luftës për titull.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit me anë të Losillas në minutën e 5-të të takimit.

Por, i menjëhershëm ishte reagimi i Dortmundit, ku dy minuta më vonë barazoi shifrat me anë të Adeyemit, njofton Klankosova.tv.

Edhe pse kishte 83 minuta kohë, Dortmundi nuk arriti që të kalojë në epërsi për të vazhduar më sigurt garën për titull

Me këtë barazim, Dortmundi gjendet në vendin e parë me 61 pikë, dy më pak se Bayerni që ka 59 dhe një lojë më pak.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS