Dortmund: Lewandowski konfirmim i punës sonë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dortmund: Lewandowski konfirmim i punës sonë

NULL NULL
02/10/2015

Në një deklaratë të shefit ekzekutiv të Dortmund, Hans-Joachim Watzke thuhet që arritjet e fundit të Robert Lewandowskit të Bayern Munich janë meritë dhe rezultat edhe i punës së tyre.

Polaku ka realizuar në tre ndeshjet e fundit 10 gola dhe është duke kaluar në një formë jetësore.

Ndërsa pavarësisht kësaj Lewa ka thënë se është i etur për të shënuar. Kështu ka deklaruar ai pa ndeshjes së të dielës, kur Bayern e pret në shtëpi Dortmundin, transmeton Klan Kosova.