11:25, 14 Qershor 2018

Borussia Dortmund raportohet të jetë futur në garën për transferimin e victor Wanyama.

Raportet nga Gjermania japin indikacione që klubi nga Bundesliga është i interesuar në transferimin e kapitenit të Kenisë dhe yllit të Tottenham Hotspur.

Trajneri i ri i Bletave, Lucien Favre, thuhet të jetë i prirë në përforcimin e mesfushës, andaj Wanyama mund të jetë kandidat.