Dorëhiqet Roberto Di Matteo - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dorëhiqet Roberto Di Matteo

NULL NULL
26/05/2015
Roberto Di Matteo ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si kryetrajner në ekipin gjerman të futbollit Schalke, disa ditë pas raportimeve se ai është shkarkuar.

Di Matteo i`u bashkangjit Schalkes në Tetor të vitit 2014, duke e zëvendësuar Jens Keller.

Ai ka udhëhequr të Kaltërit Mbretëror deri në raundin e 16-të në Champion League këtë sezonë, ku ata pësuan humbje nga Real Madrid 5-4 në ndeshjen e parë dhe në ndeshjen kthyese  4-3.

Përveç kësaj Shcalke pati edhe telashe edhe në Bundesligën gjermanë ku u rradhit e gjashta as humbjes nga Hamburgu me rezultat 2-0, gjë që dëshpëroi shumë tifozët e këtij ekipi.

Sipas raportimeve në Gjermani javën e kaluar, u spekulua që Di Matteo është shkarkuar, spekulime këto që asnjëherë nuk u konfirmuan, transmeton Klan Kosova.

Mirëpo, ish-udhëheqësi i Chelseat, i cili ka udhëhequr klubin nga perëndimi i Londrës drejt trofeut të Champions League në vitin 2012, ka dhënë dorëheqje. / klankosova.tv