Donjeta Sadiku të shtunën kthehet në Kosovë me të bronztën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Donjeta Sadiku të shtunën kthehet në Kosovë me të bronztën

NULL NULL
1 month më parë

Donjeta Sadiku do të kthehet të shtunën në mbrëmje në Kosovë, pas suksesit historik që e arriti në Kampionatin Botëror të boksit në Stamboll.

Ajo i solli boksit kosovar medaljen e parë pas 40-të vjetëve në kategorinë e seniorëve, duke fituar të bronztën pas tri triumfeve ndaj kundërshtareve nga Taipei, Kongo dhe Japonia.

Ndërsa pësoi në duelin gjysmëfinal të kategorisë deri në 60-të kilogramë, nga amerikania Shakiyla Rashida Ellis./Klankosova.tv/.