Donfried dhe Escobar arrijnë në Prishtinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Donfried dhe Escobar arrijnë në Prishtinë

NULL NULL
2 months më parë

Ndihmëssekretarja e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Dr. Karen E. Donfried, dhe Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit, Gabriel Escobar, kanë arritur në Prishtinë.

Ata gjatë vizitës në Kosovë do takohen nga ora 17:00 me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Ndërsa, nga ora 18:00 do të takohen me kryeministrin Albin Kurti.

Ky delegacion amerikan nesër shkon në Serbi dhe më pas në vendet tjera të Ballkanit Perëndimor, njofton Klankosova.tv.