Donat Rrudhani shpallet kampion në Zvicër - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Donat Rrudhani shpallet kampion në Zvicër

NULL NULL
nga Jon Ajeti 02.05.2023 12:38

Reprezentuesi i Kosovës, Donat Rrudhani ka fituar trofeun e parë të rëndësishëm në karrierën e tij, pasi skuadra e Young Boys u shpall kampion në Zvicër pas fitores ndaj Luzernit 5:1.

Rrudhani, që të martën ka mbushur 23 vjeç, këtë sezon për Young Boys luajti në 30 ndeshje në të gjitha garat, dhe ka arritur të shënojë dy gola e ka asistuar gjashtë herë.

Mesfushori vitin e kaluar u transferua nga Aarau te 16 herë kampioni i Zvicrës.