DOKUMENT: Lajmi i Fundit: Nuk ka liberalizim të vizave për kosovarët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

DOKUMENT: Lajmi i Fundit: Nuk ka liberalizim të vizave për kosovarët

NULL NULL
15/12/2015

Këshilli Evropian ka dalur  me Raportin për vendet aspiruese në Bashkimin Evropian me ç`rast ka konstatuar se përkundër  përparimeve që ka shënuar Kosova në implementimin e kritereve, ajo nuk ka marrë një rekomandim pozitiv, sa i takon liberalizimit të vizave, njofton Klan Kosova.

Këshilli Europian e përmend si shenjë të mirë nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit në mes të Kosovës me Bashkimin Europian ndërsa në raport Kosovës i propozohet të vazhdojë përpjekjet për plotësimin e të gjitha kritereve për liberalizimin e vizave.

Po ashtu përmendet edhe kriza politike në vend dhe kërkohet të ndërpritet menjëherë ajo.

Më poshtë mund ta shihni raportin e plotë: