Do të më mungojë tmerrësisht, thotë Trudeau për Mbretëreshën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Do të më mungojë tmerrësisht, thotë Trudeau për Mbretëreshën

NULL NULL
19/09/2022

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka folur për programin Today të BBC Radio 4 për marrëdhënien e tij me mbretëreshën e ndjerë.

Ai e takoi atë për herë të parë më shumë se 40 vjet më parë, kur babai i tij Pierre, ishte udhëheqësi kanadez.

“Do të më mungojë tmerrësisht, jam ende i mërzitur. Thjesht të vij në Londër dhe të mos mund ta shoh atë është diçka që më tërheq paksa. Marrëdhënia që kam qenë në gjendje të thelloj me të gjatë shtatë viteve të fundit ka qenë e jashtëzakonshme, duke qenë në gjendje ta mbaj të vlerësuar për atë që po ndodh në Kanada, por gjithashtu thjesht të bëj biseda reale, të thella dhe të menduara për çështjet globale, pavarësisht nëse është situata në Ukrainë, pavarësisht nëse janë sfidat rreth jugut global, ndryshimet klimatike, mendueshmëria e saj, perspektiva e saj në fshirjen e historisë ka qenë gjithmonë jashtëzakonisht e vlefshme”, tha ai, transmeton Klankosova.tv.