Dita e Kushtetutës, Hovenier: Krenar që mbështes popullin dhe institucionet e Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dita e Kushtetutës, Hovenier: Krenar që mbështes popullin dhe institucionet e Kosovës

NULL NULL
09.04.2023 12:14
Jeff Hovenier

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka uruar Kosovën për Ditën e Kushtetutës.

Hovenier, përmes një postimi në Twitter, tha se ndihet krenar që mbështet popullin dhe institucionet e Kosovës, duke cituar edhe një fragment nga Kushtetuta e Kosovës.

“Ne, populli i Kosovës, jemi të vendosur për të ndërtuar një të ardhme të Kosovës si një vend i lirë, demokratik dhe paqedashës që do të jetë atdhe për të gjithë qytetarët e saj… Urime Ditën e Kushtetutës, Kosovë! Krenar që mbështes popullin dhe institucionet e Kosovës”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.