13:48, 9 Nëntor 2018

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Prix “Tashkent 2018”, njofton Klan Kosova.

Ajo fitoi në finale ndaj xhudistes hungareze Erna Cernoviczi në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Në finale në Grand Prix janë edhe dy xhudistet tjera nga Kosova, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë