Distria Krasniqi pas pak në finale përballë Funa Tonakit

Distria Krasniqi pas pak në finale përballë Funa Tonakit

NULL NULL
2 months më parë

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje Olimpike Kosovës në “Tokio 2020”.

Ajo do të kërkojë të artën në finale kundër japonezes Tonaki.

Xhudistja jonë mundi Urantsetseg Munkhat të Mongolisë.

Me kualifikimin në finale, ajo siguroi medalje Olimpike tashmë, derisa tani do të synojë të artën.

Lufta mes Distria Krasniqit dhe Funa Tonakit, pritet të zhvillohet rreth orës 12:00.