Distria Krasniqi mbetet pa medalje në botërorin e Dohas - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Distria Krasniqi mbetet pa medalje në botërorin e Dohas

NULL NULL
08.05.2023 19:07
Distria Krasniqi

Distria Krasniqi ka mbetur pa medalje në Kampionatin Botëror “Doha 2023”.

Ajo në luftë për medaljen e bronztë u mposht nga xhudistja italiane Odette Giufrida.

Kosovarja u ndal në gjysmëfinale nga njëra prej xhudisteve më të mira në botë, Uta Abe.

E arta olimpike raundin e parë e kaloi pa luftë.

Derisa në të dytën e mposhti gjermanen, Mascha Ballhaus.

E në të tretën, e mundi edhe belgen Amber Ryheul./ Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.