Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disku vinyl u kthye në bibliotekë me 47 vjet vonesë

NULL NULL
05.12.2023 15:55
disku

Një disk vinyl nga Junior Walker dhe The All Stars u kthye në një bibliotekë të Bostonit më shumë se 47 vjet pas datës së caktuar.

Nga biblioteka thanë se anëtarët e stafit duke zbrazur koshin e kthimit përpara bibliotekës zbuluan një disk vinili të “Antologjisë” nga grupi, e cila duhej të kthehej në 27 tetor 1976.

Kopertina e albumit përmbante një kartë me grusht nga Biblioteka e Degës Egleston Square, ku disku ishte fillimisht pjesë e koleksionit.

Tutje thuhet se regjistrimi nuk është më në sistem, pasi asnjë nga degët e Bibliotekës Publike të Bostonit nuk disponon më pllaka vinili.

Bibliotekarët thanë se nuk e dinë se kush e dha për huazim atë ose kush e ktheu, por nuk do të ishte shqiptuar asnjë gjobë për kthimin e vonuar.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.