Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disa mënyra si të silleni nëse takoheni rastësisht me ish-in tuaj

NULL NULL
25.02.2024 23:50
Foto ilustruese. Takimi me ish-in
Foto ilustruese. Takimi me ish-in

Takimet me ish të dashurën apo ish të dashurin tuaj shpesh konsiderohen si jo shumë të këndshme.

Por, ka disa mënyra se si duhet të silleni nëse iu ndodh të takoheni rastësisht me të.

Sipas ekspertëve, rregullimi emocional është prioritet për të menaxhuar çdo reagim të papritur, Indianexpress, transmeton Klankosova.tv.

Mbajeni bisedën neutrale, pa gjuhë akuzuese ose konfrontuese si dhe preferohet të përdorni një ton të qetë dhe të qëndrueshëm për të shpërndarë tensionin e mundshëm.

Ekspertët gjithashtu këshillojnë që në një takim të tillë të përforconi kufijtë personalë fizikisht dhe emocionalisht, gjithashtu të mundoheni të komunikoni me mirësjellje, por me vendosmëri nëse ka tema ose fusha që preferoni të mos diskutoni.

Nëse takimi është miqësor, shprehni ndjeshmëri dhe mirëkuptim, pranoni çdo aspekt pozitiv të marrëdhënies së kaluar pa u ndalur në të, si dhe ridrejtoni bisedën drejt rritjes personale dhe ndryshimeve pozitive që nga ndarja.

Takimi i papritur me një ish-partner mund të jetë i ngarkuar emocionalisht, por me një qasje të nivelit të mendjes, individët mund ta kalojnë situatën me elasticitet dhe inteligjencë emocionale, duke kontribuar në zhvillimin e tyre të vazhdueshëm personal.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.