Disa amerikanë i kanë rënë pishman që e kanë votuar Trump-in - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Disa amerikanë i kanë rënë pishman që e kanë votuar Trump-in

NULL NULL
27/02/2017

Qeverisja e Donald Trump duket se ka filluar t’i dëshpërojë edhe një numër njerëzish që e kanë votuar atë. Një nga ta, Tom Godat, ndjehet tashmë i turpëruar se për kë ka votuar.

Ai thotë se gjithmonë ka votuar për demokratët por herën e fundit e kishte votuar Trump-in që sipas tij është më pak i keq se  Hillary Clinton, shkruan The Washington Post, transmeton Klan Kosova.

Këtë mendim me të e ndajnë edhe plotë njerëz nga Iowa e Godat-it që pohojnë se arsyeja e vetme pse e kishin votuar atë ishte vetëm që Hillary Clinton të mos ngadhënjente.

Një pjesë e konsiderueshme e votueseve të tij po i kontestojnë premtimet dhe veprimet e presidentit Trump, ndërkaq pjesa tjetër thotë se është shumë herët për ta gjykuar.