Dimkiq: Investimet e paralajmëruara nga Vuçiq garantojnë mbijetesën e serbëve në Kosovë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dimkiq: Investimet e paralajmëruara nga Vuçiq garantojnë mbijetesën e serbëve në Kosovë

NULL NULL
10/09/2018

Drejtori paralel i “Trepçës” Jovan Dimkiq dhe kryetari i komunës së Graçanicës, Sërxhan Popoviq komentoi sot paralajmërimet për investime të bëra nga Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë duke theksuar se investimet shtetërore do të sjellin punë për të kthyerit e rinj dhe për të garantuar mbijetesën e serbëve.

Dimkiq deklaroi në RTS se investimi i paralajmëruar i Serbisë në ndërtimin e një fabrike të baterieve dhe akumulatorëve në Zveçan do të ndërtohet nga Trepça, investimi i parë i shtetit të Serbisë në Kosovë pas një dekade të zvarritjes, transmeton Klan Kosova.