Dihen mbrojtësit më të vlerësuar në këtë sezon të Champions League - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dihen mbrojtësit më të vlerësuar në këtë sezon të Champions League

NULL NULL
nga Andi Shabani 18.05.2023 16:27

Manchester City dhe Inter janë skuadrat finaliste në këtë edicion të Champions League.

Përveç fazës së sulmit këto dy ekipe kanë qenë të suksesshme gjithashtu në fazën e mbrojtjes.

Në pesë mbrojtësit më të mirë të këtij sezoni, tre janë të Interit e dy të Cityt.

Mbrojtësi më i vlerësuar është ylli i Interit Alessandro Bastoni.

Pas tij si i dyti rënditet Francesco Acerbi.

Top treshën e mbyll Ruben Dias i Manchester Cityt.

Rënditja vijon me Manuel Akanjin dhe Matteo Darmianin.