22:00, 22 Maj 2019

Leonardo DiCaprio ka punuar në industrinë e filmit për dekada dhe ka takuar shumë njerëz.

Por një takim me idhullin e tij, River Phoenix – në ditën që ai ka vdekur, është ende në kujtesën e tij, transmeton Klan Kosova.

Në një intervistë të fundit, ai tha se gjithmonë donte ta takonte Phoenix dhe përfundoi duke e parë atë vetëm disa orë para se aktori të vdiste pas një mbidoze të drogës në vitin 1993. Ai ishte vetëm 23 vjeçar.

“Unë u rrita duke parë River Phoenix si aktor i madh i brezit tim dhe gjithçka që kam dashur ndonjëherë ishte që ta kisha vetëm një mundësi ta prekja dorën”, tha DiCaprio, tani 44 vjeçar.

“Një natë, në një festë e pashë atë shkallëve. Gjithmonë doja ta takoja – dhe ai ishte duke ecur drejt meje e unë u ngriva”.

DiCaprio tha se turma e njerëzve bëri që ta humbiste atë dhe nuk ishte në gjendje ta takonte Phoenix.

“U ktheva prapa dhe ai ishte zhdukur”, tha më tej DiCaprio.

Atë natë ai vdiq.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë