Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

DiCaprio: Scorsese dhe De Niro janë si baballarë të mi kinematografikë

NULL NULL
17.11.2023 14:16
dicaprio deniro scorcese

Leonardo DiCaprio thotë se Martin Scorsese dhe Robert De Niro janë “si figurat kinematografike të babait për mua”.

Ai po tregon respekt për bashkëpunëtorët e tij në “Killers of the Flower Moon”.

“Në shumë mënyra, këta dy burra për të cilët po flasim kanë qenë si figurat e babait kinematografik për mua”, tha DiCaprio, duke vënë në dukje se ai luajti për herë të parë me De Niron, 80 vjeç, në filmin “This Boy’s Life” të vitit 1993.

“Pata rastin ta bëja rolin tim të parë kryesor me Bobin, dhe ai dhe unë punuam së bashku. Ai i tregoi Martinit për mua dhe unë kam bërë gjashtë filma me të tani. Dhe ja ku jemi 30 vjet më vonë”.

DiCaprio dhe De Niro luajnë bashkë në filmin 206-minutësh “Killers of the Flower Moon” nën regjinë e Martin Scorcese si qytetarë të vërtetë të Oklahomas, Ernest Burkhart dhe William K. Hale, respektivisht.

“Ka qenë kjo përvojë e mrekullueshme të mund të punoja me të dy së bashku dhe të shikoja stenografinë e tyre gjithashtu”, u shpreh DiCaprio “Mënyra se si ata i komunikojnë në mënyrë telepatike gjërat njëri-tjetrit në sheshxhirim me gjeste dhe tundje me kokë”.

DiCaprio kujtoi momente nga produksioni i Killers of the Flower Moon në të cilin ai, Scorsese dhe De Niro punonin se si të përshkruanin marrëdhënien e ndërlikuar midis personazheve të dy aktorëve në ekran.

De Niro tha gjatë konferencës se e ka pasur gjithmonë “të lehtë dhe kënaqësi” të punojë me Scorsesen, me të cilin ka bërë 10 filma, që datojnë që nga “Mean Streets” të vitit 1973.

“I gjejmë projektet dhe i bëjmë. Ka qenë gjithmonë e mrekullueshme. Kështu që unë kam qenë shumë me fat që kam qenë në gjendje të bëj 10 filma me Martyn, dhe shpresojmë se do të jemi në gjendje të bëjmë edhe disa të tjerë”, u shpreh De Niro.

“Killers of the Flower Moon” është duke u shfaqur në kinema aktualisht nëpër botë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.