Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

DiCaprio: Hollivudi të bëjë më shumë për tregimet e indianëve vendës

NULL NULL
20.09.2023 23:24

Leonardo DiCaprio ka thënë që ai dhe kolegët e tij në Hollivud duhet të bëjnë më shumë për tregimet e indianëve vendës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

DiCaprio shfaqet në filmin uestern të Martin Scorseset, Killers Of The Flower Moon, që flet për hetimin e FBIsë mbi një seri vrasjes në Oklahoma në Osage Nation.

“Hollywoodi ka një histori të gjatë dhe një të kaluar me njolla në portretizimin e indianëve vendës”, ka thënë ai për NME-në.

“Duhet të bëjmë më shumë. Ne po shkojmë drejt një konsiderate të madhe të së kaluarës sonë. Sa më shumë të rrëfehen këto tregime në një mënyrë të vërtetë, atëherë po aq  proces më shërues do të jetë”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme