Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

‘Dhjetëra sulme kanë ndodhur mbi zonat kufitare brenda Rusisë’

NULL NULL
01.06.2023 19:55

Guvernatori i rajonit të Belgorodit, Vyacheslav Gladkov, ka thwnw se me dhjetëra sulme kanw ndodhur mbi zonat kufitare.

Sipas tij, sulmet në rajonin kufitar rus të Belgorodit përbëheshin kryesisht nga artileri dhe mortaja, dhe ato dëmtuan rrugë, prona dhe automjete, shkruan CNN, transmeton Klan Kosova.

Tutje, ai ka bërë të ditur se të lënduarit e vetëm të raportuar ishin në qytetin kufitar të Shebekinos.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.