Dhjetëra pengje në një hotel të Kabulit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dhjetëra pengje në një hotel të Kabulit

NULL NULL
13/05/2015

Dhjetëra njerëz në mesin e tyre edhe të huaj janë marr peng në hotelin “Park Palace” në kryeqytetin e Afganistanit Kabul, transmeton Asociated Press.

Dëshmitarët të cilët thonë se persona të armatosur kanë hyrë sonte në hotel i kanë thënë agjencisë amerikane se ka pasur eksplodime dhe të shtëna nga armët.

Shtetasi amerikan nga Los Anxhelosi Amin Habi ka thënë se ka mundësi që 40 persona janë në hotel.

Tani për tani askush se ka marr përgjegjësinë për sulmin edhe pse talebanët më herët në Kabul kanë hyrë nëpër hotele.