Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dhjetëra automjete përfshihen në një aksident zingjiror në Hungari

NULL NULL
11.03.2023 22:35
Aksident Hungari

Dhjetëra automjete u përplasën në një aksident zingjiror sot në Hungari, duke shkaktuar lëndime të shumta dhe duke u vënë flakën disa prej automjeteve.

Policia tha se përplasja, e cila përfshinte pesë traktor-rimorkio dhe 37 automjete të tjera, ndodhi rreth 25 kilometra në perëndim të Budapestit.

Tollovia bëri që 19 automjete të përfshihen në flakë, ndërkohë që 36 persona mbetën të plagosur, duke përfshirë një që ishte në rrezik për jetën dhe 13 që ishin në gjendje të rëndë serioze.

Drejtoria Kombëtare e Hungarisë për Mbrojtjen nga Fatkeqësitë tha në një deklaratë se zjarret ishin shuar dhe se katër helikopterë të shpëtimit, si dhe ekipe zjarrfikëse dhe shpëtimi nga shumë qytete afër kishin mbërritur në vendngjarje për të trajtuar të plagosurit.

Operatori i autostradave të Hungarisë tha se se një stuhi e lokalizuar pluhuri mund të ketë shkaktuar një ulje të papritur të dukshmërisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.