Dhjetë zakone që sabotojnë humbjen e peshës pas të 50-tave - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dhjetë zakone që sabotojnë humbjen e peshës pas të 50-tave

NULL NULL
11.04.2023 08:45
Humbja e peshes pas te 50-ave

Me moshën, mund të bëhet gjithnjë e më e vështirë për ne që të humbim yndyrën e trupit, të heqim kilogramët që kemi grumbulluar gjatë viteve dhe të qëndrojmë të dobët.

Megjithatë, shumë njerëz i përkeqësojnë gjërat duke vazhduar në zakone të këqija që kufizojnë rëndë përparimin e tyre dhe sabotojnë të gjithë punën e palodhur që kanë bërë për të hequr kilogramët e tepërt, transmeton Klankosova.tv.

Siç shpjegojnë trajnerët për portalin Eat This, ka deri në dhjetë zakone të këqija që në fakt sabotojnë humbjen e peshës tek njerëzit mbi 50 vjeç, përcjell Index.hr. Këto zakone janë si më poshtë:

Duke anashkaluar ushtrimet e rregullta

Duke eliminuar të gjitha ushqimet e padëshiruara

pushime shumë të gjata midis ushtrimeve

Sasia e pamjaftueshme e gjumit

Prirje për të pasur një humor të keq dhe mendime negative

po përpiqeni të humbni peshë vetë

Bëni vetëm kardio

Mbi ushtrimin

Neglizhimi i ngrohjes para stërvitjes

Teknikë e dobët e ushtrimeve

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS