Detaje nga rasti i mbytjes së katërvjeçares në lumin e fshatit Blaç të Dragashit (VIDEO)

Detaje nga rasti i mbytjes së katërvjeçares në lumin e fshatit Blaç të Dragashit (VIDEO)

NULL NULL
4 days më parë

Në fshatin Blaç të Komunës së Dragashit është raportuar se një vajzë katërvjeçare humbi jetën pasi kishte rënë në lum.

Ekipi i Klan Kosovës ishte në vendngjarje dhe mësoi se deri te kjo tragjedi erdhi pasi vogëlushja ishte duke luajtur në oborrin e shtëpisë së saj së bashku me fëmijët e tjerë, ku lumi kalon përskaj, dhe në pjesën ku nuk ka rrethoja ajo është rrëzuar dhe rrjedha e lumit e kishte marrë.

Bëhet e ditur se trupin e ka gjetur gjyshi i saj.

Për më shumë informata, klikoni në videon e mëposhtme për ta parë raportimin e gazetares Rina Mujku.