Dëshironi gjoksin tuaj tërheqës, aplikoni këto këshilla - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dëshironi gjoksin tuaj tërheqës, aplikoni këto këshilla

NULL NULL
16/12/2015

Gjinjë në formë të përkryer e në formë zemre, janë një ëndërr e cdo gruaje por që rrallë herë arrijnë që të i gëzojnë cdo herë ato.

Lëshuarja e gjirit është një process i pashmangshëm tek të gjitha gratë teksa koha e tyre ec e ato plaken. Lëkura humbet elasticitetin dhe gjinjtë fillojnë të duken më ndryshe se sa kur ishe një vajzë 15 vjecare me gjoks tejet seksi.

Prandaj qysh nga të 40’at, femrat vërejnë se gjinjtë e tyre janë duke humbur qëndrueshmërinë por kjo mund të ndodhë edhe më herët në raste të caktuara. Ekzistojnë shumë faktorë që ndikojnë në këtë process të tillë si shtatëzania, menopauza, fitimi i peshës së shpejtë apo anasjelltas, të ushqyerit e dobët dhe poashtu sytjenat e papërshtatshëm, transmeton Klan Kosova.

Best-Home-Remedies-to-Prevent-Saggy-Breasts-and-Keep-Them-Perfectly-Perky-–-Forever

Disa sëmundje sic janë kanceri i gjirit apo vështirësitë e frymëmarrjes si tuberkulozi gjithashtu mund të shkaktojnë në varjen e gjoksit tuaj, konsumimi i tepërt i nikotinës, alkoolit e pijeve të gazuara mund të kontribuojnë në këtë problem gjithashtu.

Forma juaj e gjoksit ‘’vrasëse’’ e meshkujve është formuar nga yndyrnat, indet lidhëse dhe gjërat tjera që prodhojnë qumësht andaj ato kanë nevojë për një kujdes të shtuar për t’i mbajtur në gjendje të mirë, transmeton Klan Kosova.

Andaj këtu do të gjeni një lloj maske krem, për mbajtjen e gjoksit tuaj në formë tërheqëse:

Trangull dhe të verdhë e vezëve

Kjo maskë me trangull dhe të verdhë të vezës është një ilaq i mahnitshëm për kujdesin ndaj gjirit tuaj, ngase kastraveci përfshinë karakteristikat e lëkurës me ngjyrë natyrore, ndërsa e verdha e vezës përfshinë nivelet proteinike dhe me vitamina duke i transferuar të gjitha këto në gjoksin tuaj.

Andaj tundni trangullin se bashku me të verdhë veze, dhe pastaj masën aplikojeni në gjinjtë tuaj, duke i lënë të trajtohen për rreth gjysëm ore. Por mund ta përgatisni atë edhe me ujë të ftohtë.

Përgatisni këtë maskë dhe aplikojeni për së paku 1 herë në javë për të forcuar gjinjtë tuaj, transmeton Klan Kosova.