Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Dermatologët tregojnë se a duhet t’i heqin gratë qimet e fytyrës

NULL NULL
06.03.2023 14:04
Qimet e fytyrës

Depilimi është një ndër pjesët që gratë i kushtojnë shumë kujdes në tërë trupin.

Por, kur bëhet fjalë për qimet e fytyrës, shumica e grave janë skeptike për përdorimin e briskut për shkak të disa miteve të besueshme gjerësisht.

Një mit i tillë është se rruajtja e qimeve të fytyrës e bën atë akoma më të trashë, shkruan Indianexpress, transmeton Klankosova.tv.

Dermatologia, Gurveen Waraich, përmes një postimi në Instagram, tha se pas lazerit, përdorimi i briskut është një ndër metodat më efikase dhe më të përshtatshme për heqjen e qimeve të fytyrës.

Ajo shpjegoi se nuk është se qimet rriten më shpejt, por meqenëse rruajtja i këput ato nga sipërfaqja pa i shkulur, ndaj ato kthehen më shpejt.

“Rruajtja nuk ndikon në trashësinë e qimeve, por i shkurton në një kënd të mprehtë, kështu që thjesht ndihet më i trashë”, u shpreh tutje ajo.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.