13:26, 15 Mars 2019

Dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-ja dhe Vetëvendosja, kanë dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Dialogun, i miratuar para tetë ditëve në Kuvend.

Ata po pretendojnë se me këtë Ligj është shkelur Kushtetuta, njofton Klan Kosova.

Për këtë partitë do të flasin në një konferencë për media nga ora 14:00.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë